Kõik postitused

ADMi ja Datanori koostöös loodud pensionilahendus võitis Digitegu 2019 auhinna

Foto: Screenshot 2019-12-13 at 17.41.44
Foto: Screenshot 2019-12-13 at 17.41.44

Aasta Digitegu 2019 konkursi mobiilsete rakenduste kategooria võitis LHV Minu Pensioni äpp, mille lõid ADM ning tarkvaralahenduste ettevõte Datanor.

Arvestades tihedat konkurentsi, tarbijate vähest huvi ja sellest tingitud madalat aktiivsust pensioni planeerimisel, otsustas LHV luua pensionirakenduse Minu Pension, mis pakuks pensionikogujale mugavat ja usaldusväärset kanalit pensionisäästude haldamiseks. Eesti esimese pensioniäpi lõid koostöös LHVga ADM, kes vastutas strateegia ja UX/UI osa eest ning Datanor, kes vastutas tehnilise teostuse eest.

ADMi ja LHV sõnastatud strateegia, ADMi loodud kasutajate ootusi arvestav disain ja Datanori tarkvaraline lahendus lõid soodsa pinnase selleks, et kõigest kahe kuuga hakkas Minu Pensioni äppi kasutama üle 22 000 inimese, kes veetsid äpis aega keskmiselt kuus minutit. See on piisav aeg, et saada aru pensionifondide peamistest erinevustest ja langetada otsus uue pensionifondi kasuks. Lisaks sellele suurendas äpp ja sellele järgnenud kampaania LHV pensionifondidega iseseisvalt liitujate hulka.

„Alustasime Datanoriga koostööd kohe projekti alguses ehk juba eeltöö ajal, et luua kogujatele ja nende hulgas ka LHV klientide jaoks tõeliselt kasulik tööriist, mis aitaks neil langetada parimaid otsuseid. Tänu tihedale koostööle oli meil ja Datanoril alati täielik ülevaade kõikidest tööetappidest ning tehtud ja plaanitud tegevustest. Nii mahukat lahendust luues on sujuv koostöö hädavajalik,“ ütles ADM Interactive’i partner ja UX disainer Andres Laaspere.

Pensioniäpi loomisele eelnes põhjalik eeltöö ja visiooni paika panemine. Seejärel viisid ADM ja Datanor sihtrühma esindajatega läbi intervjuud ning panid kogutud info põhjal koos Datanoriga paika lahenduse kontseptsiooni, ärilised nõuded, detailse funktsionaalsuse ja kasutajaliidese disaini.

ADMi juhi Riho Pihelpuu sõnul ei ole koostöö Datanoriga kaugeltki ühekordne: „Meie ärisuunad Cloudtech, Integrations, Media ja Workflows saavad koostöös Datanoriga luua digilahendusi alates teenusedisainist ja teeninduskeskkondade arendusest kuni komplekssete äriinfosüsteemideni välja. Just seda viimast meie ADM Integrations koostöös Datanoriga praegu ka arendab. Sellise koostöö edasiarendamiseks ja efektiivsemaks muutmiseks kolis Datanor ka oma kontoriga Kultuurikatlasse ADMi lähedale.“

Digitegu 2019 auhinnaga tunnustatud LHV äpp Minu Pension on Eestis ainulaadne ja esimene pensionikoguja tööriist, mis võimaldab saada infot kõikide Eestis tegutsevate pensionifondide kohta ühest kohast, võrrelda neid peamiste parameetrite järgi ja teha iseseisvaid kaalutletud pensionivalikuid. Tänu sellele lahendusele saavad LHV praegused ja tulevased kliendid oma tuleviku kohta parimaid otsuseid langetada.

ADM võitis Aasta Digitegu 2019 konkursil ka online-reklaami kategooria auhinna ning Grand Prix, millele kandideerisid kõikide kategooriate võitjad.

Kõik postitused