Kõik postitused

Algas iga-aastane ADMi Bändikonkurss

Foto: fb-share-eng
Foto: fb-share-eng

Täna algas traditsiooniline ADMi Bändikonkurss, mis toimub juba 14. aastat. Tänavu keskendume ennekõike muusika jagamisele digitaalsetes striiming keskkondades Spotify ja Apple Music, kuid lisaks sellele aitame sul käega katsutava helikandjana välja anda ka vinüülplaadi, et muusikat oleks võimalik lisaks digikanalitele nautida ka täiesti naturaalselt ja autentselt. Konkursile on oodatud kõik Eesti muusikud uue, huvitava ja omanäolise loominguga, mida pole varem avaldatud. Materjali esitamise tähtaeg on 04.11.2022.

ADMi Bändikonkursile on osalema oodatud kõik Eesti muusikud nii üksi kui bändiga olenemata muusika stiilist või žanrist. Ootame omanäolist, aga mitte äärmustesse kalduvat, radikaalset, vihast või solvavat muusikat. Otsime uut ja värsket ehk päris meinstriim ei ole meie teema. Vaata tehtud plaatide alt, mida siiani oleme eelistanud.

Konkursil osalemine on lihtne: enne 4. novembrit tuleb meile saata artisti või bändi tutvustus ja link materjalile. Soovitame saata vähemalt 4 pala, et žürii saaks võimalikult hästi aimu artistist, helikeelest ja vokaalist. Materjali formaadile piiranguid pole.

Konkursi tähtaeg on 4. novembril ning žürii kuulutab võitja välja juba enne novembrikuu lõppu.

Oleme ADMis juba üle 10 aasta toetanud lahedaid muusikaprojekte ja jaganud oma sõpradele jõulukingiks traditsiooniliste meenete asemel ahjusoojasid helikandjaid. ADMi Bändikonkurss sai alguse 2009. aastal ADMi juhi Riho Pihelpuu muusikaarmastusest ning tema soovist toetada Eesti muusikat ja panustada selle arengusse. Varasematel aastatel on ADMi Bändikonkursi võitnud Kristjan Randalu ja Vaiko Eplik, Sander Mölder, Kelly Vask, Maris Pihlap, OOPUS ja paljud teised praeguseks tuntud artistid.

2020. aastal ADMi Bändikonkursi võitnud Maris Pihlap ütles, et koostöö ADM-iga oli mõnus ja sujuv: „Eriti kuna mulle olid ikkagi väga vabad käed antud – ei olnud üldse seda tunnet, mida paljud ehk sellise konkursi juures kardavad, et nüüd see ongi ADM-i plaat ja ei saa kõike täpselt nii teha, nagu ise tahaks.“ Loe siit veel, milline on Marise meelest sellel konkursil osalemise eduvalem ja mida tema hiljutise võitjana noortele muusikutele soovitab.

Sander Mölder, kes on võitnud Bändikonkursi lausa kolmel korral 2013, 2017 ja 2019. aastatel, leiab, et konkurss on suureks abiks just viimaseks lükkeks: “See oli megahea lisamotivatsioon lugude lõplikuks vormistamiseks. Ilma selleta oleksin ilmselt veel venitanud.” Sandri kogemusest saad lugeda rohkem siit.

2019. aastal võitnud Kelly rõhutas, et ADM on tõesti südamega asja juures: “Ma arvan, et kõige rohkem meeldis mulle turvatunne, et me kõik olime sellest plaaditeost huvitatud ja kui mul tekkis küsimusi või murekohti, siis leidsime koos kindlasti need kõige õigemad vastused.” Kelly intervjuud saad lugeda siit.

Loe ka, mida senised võitjad ADMi Bändikonkursist arvavad ja kuidas on osalemine nende muusikukarjääri edendada aidanud, siit.

ADMi Bändikonkursi leht: www.adm.ee/band

Materjalid palume saata hiljemalt 04.11.2022 aadressile kart.kalamees@adm.ee

Kõik postitused