Tagasi avalehele

Kelly Vask:

Magus on mõelda, et kuskil Saksamaal kellegi kapi peal on minu plaadike

Viljandi Kultuuriakadeemia tudeng Kelly Vask võitis ADMi Bändikonkursi 2019. aastal ambient palaga COLD/GOLDEN.

Kelly on olnud muusikaga seotud terve oma elu: „Enamus minu sugulastest nii ema kui isa poolt mängivad mõnda pilli või laulavad. Minul tuli mõte muusikat õppima minna ja sellega tõsisemalt tegelema hakata küll alles 12. klassi alguses, kuid nüüd Viljandi Kultuuriakadeemias õppides olen juba mitmes koosseisus laulmas ja muusikat kirjutamas.“

Pärast ADMi Bändikonkursil edukat osalemist 2019. aastal võitis Kelly samal aastal ka Noortebändi konkursi ning Jazzkaare eriauhinna.

Mida andis sulle ADMi Bändikonkursil osalemine?

Lisaks ilmselgele ehk plaadile endale andis konkursil osalemine veel väga palju muudki. Mulle on paar korda öeldud, et minusugune inimene ei tee midagi, kui keegi või miski kogu aeg ei sunni. Jalg peab kogu aeg tagumikus olema :) Varem ma jonnisin sellele vastu, aga ADMi Bändikonkurss tõestas, et tähtajad teevad mu tõesti produktiivsemaks. Plaat sai otsast lõpuni valmis põhimõtteliselt kuu ajaga. Muidugi ei teinud ma seda ju üksi – hea tiimiga on kõik võimalik!

Ja eks ikka kipub nii olema, et inimene ise on enda suurim kriitik. ADMi Bändikonkursi võitmine ja plaaditegu andis märku, et see muusika, mida ma teen, vist ikka kõnetab teisi inimesi ka peale minu enda. See on väga äge tunne ja olen selle eest üle mõistuse tänulik!

Kas ADMi toetatud plaat oli sinu esimene helikandja? Mitu plaati oled pärast seda avaldanud?

“She Sin(g)s” oli sooloartistina minu esimene plaat. Kuna see ilmus alles 2020. aasta märtsis, siis on uu(t)est plaa(tide)st veel vara rääkida. Küll aga olen usinasti muusikat kirjutanud ja seegi ei püsi liiga kaua sahtlis.

Kuidas jäid rahule meie koostööga? Mis sulle eriti meeldis?

Jäin väga rahule! Suhtlesime omavahel vabalt nii meiliteel kui ka ADMi kontoris koosolekutel. Ja muidugi koosolekutel osales teinekord ka üks häälekas kutsa, kes tahtis ka oma arvamust avaldada näiteks plaadikujunduse osas. Loodan, et ka tema jäi rahule :)

Ma arvan, et kõige rohkem meeldis mulle turvatunne, et me kõik olime sellest plaaditeost huvitatud ja kui mul tekkis küsimusi või murekohti, siis leidsime koos kindlasti need kõige õigemad vastused. Teinekord on kellegi teise arvamust ka hea küsida, sest peegelpildiga vestlemine tüütab vahel ära.

Milline on sinu kui 2019. aasta võitja meelest edu valem, mida teistele noortele muusikutele soovitad?

Kõige tähtsam on aru saada, et täpselt samamoodi, nagu kõik muu elus, on ka looming pidevas arengus. Et sa ei olegi kunagi täiesti valmis. Ja ükski lugu ei olegi kunagi ideaalne. Ja see on täiesti normaalne - sest iga päev me kogeme nii palju uut, saame nii palju uut infot ja nii palju uusi oskusi ja teadmisi, mida rakendada. Ehk siis usaldage ennast ja enda muusikat. Selles hetkes, praegu.

Aga ärge peljake pidevalt juurde õppida, kogeda, äge kartke küsida nõu ja saada kriitikat. Kõik on millekski hea!

Lõpetuseks ütle palun kolm põhjust, miks soovitad kõigil noortel muusikutel ADMi Bändikonkursil kindlasti osaleda.
Tagasi avalehele