Kõik postitused

Rahvusvahelise projektijuhtimise päeva eri

Foto: ADM_CX_27-05-22-1-24
Foto: ADM_CX_27-05-22-1-24

Tänasel ahvusvahelise projektijuhtimise päeval sukeldume põnevusega projektijuhtimise maailma ning räägime lähemalt, kuidas projektijuhtimine ja projektijuhid kujundavad meie klientide ja projektide edu. ADM-is ei ole projektijuhtimise protsessid pelgalt protseduuride kogum, need on meie edu alustala. Need pakuvad struktureeritud lähenemisviisi projektide planeerimisele, elluviimisele ja kontrollimisele, et saavutada seatud eesmärgid tõhusalt ja efektiivselt. Igas projektis, mille ette võtame, on meie eesmärk tagada õigeaegne, eelarvele vastav ja kõrgeimaid kvaliteedistandardeid jälgiv tulemus.

Projektijuhid mängivad tipptulemustee saavutamise teekonnal võtmerolli. Nende vastutusvaldkonnad on mitmekülgsed ja olulised igas projekti edus. Uurigem mõnda neist vastutusvaldkondadest lähemalt:

Selgete eesmärkide defineerimine: ADM-i projektijuhid töötavad tihedalt koos klientidega, et mõista projekti visiooni ja tõlkida see selgeteks ja teostatavateks eesmärkideks. Need eesmärgid toimivad juhendina kogu projekti elutsükli vältel.

Ressursside tõhus jaotamine: Õigete oskustega tiimiliikme määramine sobilikele ülesannetele on tõhusa projektijuhtimise nurgakivi. Meie projektijuhid planeerivad ressursse tõhusalt, et maksimeerida projekti potentsiaali.

Projekti “skoobi” haldamine: Projekti ulatuse hästi määratlemine ja kontrollimine on oluline. See aitab ennetada viivitusi ja eelarveületusi. Meie projektijuhid on osavad selge projekti skoobi hoidmisel.

Projekti jälgimine ja kohandamine vastavalt vajadustele: Regulaarse jälgimise ja aruandluse kaudu saavad meie projektijuhid varakult tuvastada potentsiaalseid probleeme ja teha vajalikke kohandusi, et hoida projekt õigel kursil. See proaktiivne lähenemine tagab, et projektid püsivad õigel teel.

Projekti edu tagamine õigeaegselt ning planeeritud eelarve piirides: Meie lõppeesmärk on pakkuda kõrgekvaliteedilist toodet, mis mitte ainult ei vasta, vaid ületab meie kliendi ootusi, püsides planeeritud ajakavas ja eelarves. See tipptasemele pühendumus on meie projektijuhtimise tunnusjoon.

ADM-is kasutame oma projektijuhtide võimekuse toetamiseks kaasaegseid Atlassiani tööriistu:

 • JIRA: Võimas projektijuhtimise ja probleemide jälgimise tarkvara, mis on mõeldud meeskondadele, et planeerida, jälgida, hallata ja aru anda projektiga seotud ülesannetest.
 • Confluence: Koostöö ja dokumentatsiooni tarkvara, mis aitab luua, korraldada ja jagada erinevat tüüpi projektidokumentatsiooni, soodustades sujuvat suhtlust meeskondade vahel.

Autor: Tõnis Nerep

Tähistades rahvusvahelist projektijuhtimise päeva, kutsume ka teid üles tunnustama projektijuhtide pühendumust ja kompetentsi. Nende järjekindel pühendumus tipptasemele on edukate projektide vundament.

Kutsume teid tutvuma väikese osaga säravatest ADM-i projektijuhtidest!

Aleksandra, ADMikas alates 2021

 1. Kes on sinu projektijuhtimise hingeloom ja miks?
  Hobune – esimene loom, mis mulle pähe tuli. Hobune on võimas, tugev, töökas ja näitab tugevat motivatsiooni, mis kannab meid läbi elu.
 2. Kui su elu oleks projekt, mis oleks projekti nimi ja selle kõige väljakutsuvam verstapost?
  Kui minu elu oleks projekt, oleks projekti nimi “Ameerika mäed” koos kõigi selle tõusude ja mõõnadega. Kõige keerulisem verstapost on emaks saamine.
 3. Mis on sinu salaretsept meeskonda motiveerimiseks kriitilisel hetkel?
  Isegi kõige raskematel projektifaaside ajal toimib igas koosolekus või igapäevasel standupil pisut huumorit ja kiitust väga hästi.
 4. Kui saaksid oma projektijuhtimise stiili kokku võtta tuntud filmitsitaadiga, siis milline see oleks?
  Mul on kaks tsitaati: “Noh, keegi pole täiuslik” (Some Like It Hot) ja “Lihtsalt uju edasi” (Kalapoeg Nemo).
 5. Kui saaksid valida projekteerimise hümni, siis milline laul see oleks?
  “We Are The Champions” (Queen), projektijuht pole midagi ilma tiimita.
 6. Mis on kõige veidram või ootamatum oskus, mille oled omandanud projektide juhtimisel?
  Suudan täielikult keskenduda oma ülesannetele isegi siis, kui kontoris on palju inimesi, kes nalja viskavad. See on minu oskus 🙂
 7. Kui saaksid valida kujuteldava tegelase oma projekteerimise kaaslaseks, kes see oleks ja miks?
  See oleks The Flash DC-st, kellel on kiirusejõud ja kes vastab kõikidele minu klientide e-kirjadele.
 8. Mis on sinu lemmikhobi või ajaviide väljaspool tööd?
  Ajaveetmiine perega ja ka trenn, muidugi.
 9. Mis on kõige ebatavalisem oskus või talent, mida omad ja mis pole seotud projektijuhtimisega?
  Palju aastaid tagasi olin professionaalne tantsija, aga olen endiselt üsna paindlik ja suudan teha spagaati.
 10. Palun jaga mälestusväärset meeskonnasaavutust oma ajast ADM-is?
  Rahvusraamatukogu uue veebiprojekti edukas deliverdamine. Alustasime selle projektiga kohe pärast kahe tiimi ühendamist ja meil õnnestus vaatamata sellele projekt väga hästi teha.
 11. Mis sulle ADM-is töötamise juures kõige rohkem meeldib?
  ADM-is on minu ümber imelised ja motiveeritud inimesed, väljakutsuvad ja mõtestatud projektid ning vabadus oma tööd ja aega korraldada.

Maryia, ADMikas alates 2022

 1. Kes on sinu projektijuhtimise hingeloom ja miks?
  Ma just vaatasin mõnede hingeloomade omadusi ja arvan, et olen kõige rohkem panda sarnane, kuna teda iseloomustavad järgmised omadused: kohanemisvõime, tasakaal, otsusekindlus, tahtejõud, diplomaatia ja sisemine nägemus. Projekte juhtides on vaja kiiresti kohaneda muutuvate keskkondadega, kuna nõuded ja kliendi soovid muutuvad valguse kiirusel. Prioriteetide tasakaalustamine ja otsusekindlus on samuti olulised. Kõrge surve ja stressirohketes olukordades on vaja tahtejõudu. Ja muidugi, diplomaatia ja sisemine nägemus on olulised suhtlemisel nii klientide kui ka oma meeskonnaga.
 2. Mis on sinu salaretsept meeskonda motiveerimiseks kriitilisel hetkel?
  Ma ütlen alati oma tiimile, et nad mäletaksid, et kõigele on lahendus; lihtsalt võib aega minna, et välja selgitada, mis on valesti. Isegi kui miski tundub hetkel keeruline, on see võimalus õppida ja kogemusi saada.
 3. Kui saaksid oma projektijuhtimise stiili kokku võtta tuntud filmitsitaadiga, siis milline see oleks?
  Palusin Chat GPT abi ja alljärgnev iseloomustab mind vist kõige paremini:
  “I’ll be back… to check on the project status.” – – mitte mikrojuhtimine, vaid eelistan olla informeeritud 😊  
 4. Kui saaksid valida projekteerimise hümni, siis milline laul see oleks?
  Sia – Unstoppable
 5. Mis on kõige veidram või ootamatum oskus, mille oled omandanud projektide juhtimisel?
  Inimeste emotsioonide lugemine – minu jaoks on muutunud lihtsaks aru saada inimese reaktsioonist ainuüksi nende nägu vaadates: kas talle meeldib mu mõte, on ta segaduses või ei meeldi talle antud olukord üldse.
 6. Kui sa oleksid projektijuhtimise tööriist, milline sa oleksid ja miks?
  Jira – see on organiseeritud ja tagab nähtavuse.
 7. Mis on sinu lemmikviis keeruka projektikontseptsiooni selgitamiseks inimesele, kes sellest midagi ei tea?
  Analoogia – põhimõtteliselt selgitamine, võrreldes seda millegagi, millest inimene juba teab või mõistab. Ma ütleksin midagi sellist nagu “See on nagu…, aga veidi erinev selles mõttes…, ja omab unikaalseid omadusi, nagu…”
 8. Kui saaksid valida oma projektijuhtimise kaaslaseks kujuteldava tegelase, kes see oleks ja miks?
  Arvan, et see oleks Hermione Harry Potteri raamatust: ta on tark, organiseeritud ja tal on suurepärased suhtlusoskused.
 9. Mis on sinu lemmikhobi või ajaviide väljaspool tööd?
  Reisimine, sport ja lugemine.
 10. Mis sulle ADM-is töötamise juures kõige rohkem meeldib?
  Asjaolu, et mind ümbritsevad toredad inimesed, kes on samuti oma ala professionaalid.

Kõik postitused