Kõik postitused

EAS hakkab toetama Elevator Startupsi

Foto: 191107_Jaak_Ennuste_Riho_Pihelpuu_KultuuriKatel_by_M_Vikkisk_752A7904-2
Foto: 191107_Jaak_Ennuste_Riho_Pihelpuu_KultuuriKatel_by_M_Vikkisk_752A7904-2

Hiljuti otsustas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus osutada riiklikku tuge seitsmele loomemajanduse valdkonna arenduskeskusele 1,4 miljoniga. Nende hulka kuulub ka ADMi Elevator Startups, mis on uutel turundus- ja meediatehnoloogia iduettevõtetel aidanud juba neli aastat tegevust alustada.

Elevator Startups sai alguse aastal 2015, kui ADM grupp ning Age McCann ja Division kolisid kokku Kultuurikatlasse. Uue katuse all tekkis ettevõtetel soov katsetada ning ellu viia uusi ideid ning ühiselt hakatigi toetama nende ideedega töötamist ja nende väljaarendamist. Tänaseks on Elevator Startupsist välja kasvanud mitmed iduettevõtted, muuhulgas näiteks Frank.AI ja Ööloom.

Elevator Startups põhipartneri ADM jaoks on inkubaator olnud märkimisväärselt oluline, kuna see on võimaldanud neil majasiseselt julgustada oma inimesi käsile võtma ja töötama uute ideedega, mis pole tingimata seotud igapäevase tööga. Ent niisamuti on esinenud vastupidist tulemust – läbi inkubaatori on tegeletud innovatsiooni ning tootearendusega, mis on just nimelt aidanud parendada igapäevast töötegemist. Nii on Elevator Startups olnud ka õppimis- ja arenemisplatvormiks ADMi enda töötajatele.

Elevator Startupsi juht Jaak Ennuste ütles EASi pressiteates, et Elevator Startupsil on hea meel, et EASi ja kiirendi huvid ühtivad ning Elevator Startups on saanud endale hea partneri: „Ilma toeta tegutseksime edasi 2-3 ettevõttega aastas, aga üheskoos saame palju rohkemate ettevõtete potentsiaali realiseerimisele kaasa aidata.“

„Meie silmis on Elevator Startups midagi enamat kui ainult inkubaator uutele firmadele. Meie jaoks on kindlasti tegu platvormiga, mis võimaldab meil investeerida innovatsiooni nii iduettevõtete kui ka meie enda personali näol, kellel on tihtipeale ägedaid mõtteid, millega töötamine vajab eraldi aega ja toetust. EASi otsus aidata Elevator Startupsi täiendava rahastusega võimaldab meil kindlasti paremini toetada siia tulevaid iduettevõtteid ning teha seda varasemast suuremas mahus,“ ütles ADMi juht Riho Pihelpuu.

EASi toetuse eesmärk on toetada loomeettevõtteid, suurendades nende lisandväärtust ning ekspordisuutlikkust läbi arenduskeskuste, kus alustavad loomeettevõtjad saavad oma tooteid ja teenuseid arendada.

Selline toetus on täna eriti oluline, kuna loomemajandus on üha populaarsemaks muutuv sektor, mis moodustab praegu umbes 3% Eesti majandusest. EAS näeb omalt poolt, et sektori kiire kasvu jätkamiseks on vajalik investeerida arenduskeskustesse, kes suudavad toetada loomeettevõtteid nii nende arendusteekonnal, kui ka välisturgudele liikumisel.

Sellest, kuidas EAS soovib panustada Eesti tulevikku läbi kohaliku loomemajanduse ning kuidas valiti välja need seitse arenduskeskust, keda nad tuleval aastal finantseerida otsustasid, saab täpsemalt lugeda ITuudiste artiklist siin: https://www.ituudised.ee/uudised/2019/12/10/eas-asus-toetama-jaak-ennuste-elevator-startupsi

Kõik postitused