Kõik postitused

ADMi bändikonkursi võitis Kelly Vask

Foto: 71750586_10156359832271288_7883985377495613440_n
Foto: 71750586_10156359832271288_7883985377495613440_n

ADMi bändikonkursi võitis sel aastal Viljandi Kultuuriakadeemia tudeng Kelly Vask, kes on muusikat kirjutanud ja pilli mänginud juba lapsest saadik.

ADM on Eesti muusikuid toetanud juba 10 aastat, andes igal aastal välja ühe artisti kogumiku ning kinkides selle jõuludeks kõikidele ADMi sõpradele. Sel aastal osales ADMi bändikonkursil pea 50 artisti ja bändi, kelle hulgas oli nii juba tegutsevaid ja väga tuntud muusikuid kui ka täiesti uusi tegijaid.

„Seekord oli meil tõesti raske otsustada ainult ühe muusiku kasuks, sest häid ja väga häid demosid saadeti meile rohkem kui kunagi varem. Kuulasime ja kaalusime kõiki muusikapalu kaks nädalat ning jõudsime lõpuks keerulise kuid üksmeelse otsuseni, et kõige paremini läheb meie kuvandiga kokku just Kelly Vase ambient muusika,“ ütles ADMi juht Riho Pihelpuu, kelle muusikaarmastusest ADMi bändikonkurss 2009. aastal alguse sai.

Kelly Vask tuli bändikonkursi võitjaks palaga COLD/GOLDEN, mis on paljutõotavalt värske täiendus Eesti ambient maastikul ja igati väärib võimalust anda välja oma esimene CD-plaat.

Bändikonkursi võitja Kelly on muusikaga seotud olnud terve oma elu: „Enamus minu sugulastest nii ema kui isa poolt mängivad pilli või laulavad. Minul tuli mõte muusikat õppima minna ja sellega tõsisemalt tegelema hakata küll alles 12. klassi alguses, kuid nüüd Viljandi Kultuuriakadeemias õppides olen juba mitmes koosseisus laulmas ja muusikat kirjutamas.“

Kuna Kelly oma bändi – Kelly’s Puzzle – teised liikmed on praegu välismaal õppimas, otsustas ta vahelduseks üksinda muusikat kirjutada ja produtseerida.

„Naljakal kombel mul esialgu mingit tõsist plaani ei olnudki. Laadisin SoundCloudi oma esimese katsetuse nimega “GOLD/GOLDEN” ja väga ruttu kogunes sellele üle 1000 kuulamise. Endale tundus see tore ja kuulamiste arvu järgi otsustades meeldis teistele ka. Sealt edasi tuli juba lauluvõistluse Noortebänd poolfinaal ja novembris finaal. ADMi bändikonkursil osalemine oli minu jaoks natuke kulli ja kirja viskamine. Mõtlesin, et kui läheb nii, et tuleb plaat, siis on väga tore. Kui läheb aga teisiti, siis pole ka hullu. Kokkuvõttes on mul väga hea meel ja suur au, et valisite välja just minu muusika sellest suurest seltskonnast ja et minusse ning mu muusikasse usute!“

Eelnevatel aastatel on ADMi bändikonkursi võitnud Sander Mölder, Erki Pärnoja, Kristjan Randalu ja Vaiko Eplik, Ajavares, Oopus ja mitmed teised.
Järgmine ADMi bändikonkurss kuulutatakse välja 2020. aasta augustis.

ADMi bändikonkursi veebileht: https://www.adm.ee/band.

„Tahan jagada lugusid ja emotsioone, et kuulajad tunneksid ennast minu lugudes ära. Et muusika oleks natuke rohkem kui nootide jada.“

Kõik postitused