Kõik postitused

ADM Bändikonkurss 2023 võitja on Mariin Kallikorm

Foto: MicrosoftTeams-image
Foto: MicrosoftTeams-image

Tänavuse ADM Bändikonkursi võitis Mariin Kallikorm EPga “In Your Mind,” mis saab kõigile kuulamiseks avaldatud Spotify’s käesoleva aasta detsembris ning ilmub 2024. aasta algul ka vinüülil.

Juba 15. aastat toimunud ADM Bändikonkursile saadeti sel aastal pea 30 demopala erinevatest žanritest, millest jõudis finaalvooru kahe tugeva artisti looming. Žüriiliikmed Riho Pihelpuu, Hendrek Kraavi ja Kärt Kalamees valisid väga tugevate finalistide hulgast välja oma lemmiku – Mariin Kallikormi neljast laulust koosnev dream pop EP “In Your Mind.”

Konkursi algataja ja eestvedaja Riho Pihelpuu väljendas enda mõtteid ja tundeid konkursivõidu toonud loomingu kohta, öeldes „Mariini lood on kuidagi terviklikumad just instrumentaali poolest, ning küllaltki monotoonsetesse lugudesse on siiski sisse pikitud muutusi ja üllatusi. Pillid kõlavad lugudes naturaalselt ja on  päriselt sisse mängitud.“

Mariin Kallikorm on mitmekülgne artist, kes osaleb aktiivselt erinevates muusikaprojektides, sh kitarristina erinevates kollektiivides. Talle on avanenud võimalus esineda Suurbritannias, Serbias, Poolas ja teistes paikades. Kogu oma elu vältel on Mariin hoidnud unistust omaenda muusika väljaandmisest ning nüüd saab see unistus täituda. Ta kirjeldab oma laule kui “Veidi unistavad, veidi melanhoolsed. Puhas kraam, mulle endale väga südamelähedane. Kirjutatud keerulisel perioodil minu elus ja kui ma saan need korralikult avaldatud, saab see kindlasti olema ka osa selle perioodi lahtilaskmisest.“

Hendrek Kraavi kiitis EP-d, öeldes: “Ehe ja ilus, kergelt unelev dream pop, mis praegusesse karmi ja sõdivasse maailma natuke leevendust toob. Tundub, et sellist muusikat on praegu maailma vaja.”

Usume siiralt, et ADMi bändikonkurss on Mariini teekonnal sooloartistina alles esimene samm. Kõik tema EP-l olevad laulud on salvestatud, produtseeritud ja kirjutatud Mariini enda poolt või koostöös kaasmuusikutega.

Mariin ütles, et ADMi konkurss oli liiga hea võimalus, et seda käest lasta: “Indie artistina on online distributioniga lihtne muusikat küll Spotifysse ja muudesse striimimiskohtadesse panna, aga vinüülini ja õige publiku ette jõuda on keeruline. Seega ma olen selle võimaluse eest ADMile väga tänulik. Ma loodan, et enda esimese EP sellisel väärikal moel välja andmine aitab mul eelkõige ise tulevikus rohkem enda muusikat prioritiseerida ja uut kraami järjepidevalt välja anda. Sahtel on tore koht, aga seda võiks ka vahetevahel tuulutada.”

Kuula Spotify-s

Või

Järgmine ADM Bändikonkurss toimub 2024. aasta sügisel.

ADMi Bändikonkurss sai alguse 2009. aastal ADMi tegevjuhi Riho Pihelpuu muusikaarmastusest ning tema soovist toetada Eesti muusikat ja panustada selle arengusse. Varasematel aastatel on ADMi Bändikonkursi võitnud Onkel Jonkel, Elisabeth Tiffany Lepik, Kristjan Randalu ja Vaiko Eplik, Sander Mölder, Kelly Vask, Maris Pihlap, OOPUS ja paljud teised praeguseks juba tuntud artistid.

Kõik postitused