Kõik postitused

ADM Bändikonkurss 2022 võitis Onkel Jonkel

Foto: 30CA70AE-1C0B-4B19-851C-B4BB338AA81C
Foto: 30CA70AE-1C0B-4B19-851C-B4BB338AA81C

Tänavuse ADM Bändikonkursi võitis Viljandi Kultuuriakadeemia tudengite indie-ansambel Onkel Jonkel EPga „Akadeemiline puhkus“. Energilise ja positiivse helikeelega „Akadeemiline puhkus“ on alates järgmise nädala keskpaigast kõigile kuulamiseks Spotify’s ning uue aasta alguses ilmub EP ka vinüülil.

Juba 14. aastat toimunud ADM Bändikonkursile saadeti sel aastal 40 demopala, millest jõudis finaalvooru kolme tugeva kollektiivi looming. Konkursi algataja ja eestvedaja Riho Pihelpuu sõnul oli selleaastase konkursi tase, lugude kvaliteet ja erinevate huvitavate projektide arv läbi aastate üks parimatest: „Nii mitmedki lood, mis lõpuks finaali ei jõudnud, oleks kindlasti midagi, mida ma sooviks laivis kontserdil kuulata või oma Spotify playlisti lisada. Meil jäi lõplikku valikusse kolm projekti, mis kõik olid väga erinevad ja võrdselt huvitavad ning eraldi võttes oleks igaüks neist võinud konkursi võita.“

Žüriiliikmed Riho PihelpuuHendrek Kraavi ja Kärt Kalamees valisid väga tugevate finalistide hulgast välja oma lemmiku – Onkel Jonkeli viiest laulust koosnev EP „Ak adeemiline puhkus“.

Viljandi Kultuuriakadeemia tudengitest koosnevale pungisugemetega indie-rock bändile Onkel Jonkel ei ole see esimene tunnustus. Eelmisel aastal võitsid nad Virumaa Suvesaund 2022 konkursi palaga „Nostalgia“ ning on varem esinenud nii Tallinn Music Weekil kui Tallinna Vanalinnapäevadel.

Onkel Jonkeli kitarrist Ott-Mait Põldsepp ütles, et EP-l olevad lood on kolmeaastase protsessi tulemus ja seda on kuulda „Oleme selle aja jooksul kogenud palju head ja halba. Nii peegeldab iga lugu meie eludes mingit läbitud etappi.“.

Pihelpuu sõnul mängis valiku langetamisel suurt rolli emotsioon. „Muusikaliselt olid kõik palad huvitavad ja kvaliteetsed. Analüüsisime iga meile saadetud demopala väga põhjalikult ja detailselt, kuid lõpliku valiku tegin siiski emotsiooni pealt, mille sain esimest korda võitja demo kuulates. Ilmas on hetkel palju ärevust, hirmu, kurbust ja muret. Onkel Jonkeli helikeel on särtsakas, energiline ja positiivne, just sellise bändi peol ma tahaksin hetkel olla.”

Temaga nõustus ka Hendrek Kraavi, kelle sõnul on praegusel raskel ajal väga vaja head eestikeelset positiivset muusikat ehk täpselt sellist rõõmsat ja ehedat pungilikku energiat, mida Onkel Jonkel meile jagab.

„Kunagised New Musical Expressi ja John Peeli Show najal muusikaharidust saanud noored on nüüd onklieas ja nende hingede kidrakeeled sõrmitseb Onkel Jonkel osavasti helisema. Selliseid kollektiive pole Eestis praegu just ülearu palju, kes alles alustavad, aga on juba väga hea lugude kirjutamise oskuse ning selge ja läbimõeldud motivatsiooniga – teha bändi naiste ja raha pärast. Sestap tunduski õige neile omalt poolt hoogu juurde anda,“ ütles Kraavi.

“Oleme väga tänulikud ADM-ile, et nad annavad muusikutele võimaluse oma loominguga kodulinnast kaugemale jõuda. Nüüd on koolist võetud akadeemilist puhkust vanematele hoopiski lihtsam seletada,” ütles Onkel Jonkeli laulja Georg Eessaar.

Järgmine ADM Bändikonkurss toimub 2023. aasta sügisel.

ADMi Bändikonkurss sai alguse 2009. aastal ADMi juhi Riho Pihelpuu muusikaarmastusest ning tema soovist toetada Eesti muusikat ja panustada selle arengusse. Varasematel aastatel on ADMi Bändikonkursi võitnud Elisabeth Tiffany Lepik, Kristjan Randalu ja Vaiko Eplik, Sander Mölder, Kelly Vask, Maris Pihlap, OOPUS ja paljud teised praeguseks juba tuntud artistid.

Kõik postitused