Kõik postitused

Algas 12. ADMi Bändikonkurss!

Foto: Untitled design (8)
Foto: Untitled design (8)

Algas traditsiooniline ADMi bändikonkurss, kuhu oodatakse osalema kõiki Eesti muusikuid, kes tahavad luua uut, huvitavat ja heas mõttes omapärast muusikat. Sellise muusika laiema publikuni viimiseks meie oma projektiga õla alla panemegi. 12. aastat toimuva konkursi võitja looming antakse välja vinüülplaadil ja levitatakse ülemaailmsetes striimingkeskkondades.

Tähtaeg: 28.09.2020!

2009. aastal käivitunud bändikonkurss sai alguse ADMi juhi Riho Pihelpuu muusikaarmastusest: „Oleme igal jõuluajal viimaste 12 aasta jooksul aidanud andekatel artistidel tuua fännideni uut ja huvitavat muusikat. Selle aja sisse mahub nii meie eelmise aasta projekt, Viljandi Kultuuriakadeemia tudeng Kelly Vaskiga, OOPUS aasta enne teda, Kristjan Randalu ja Vaiko Eplik 2011. aastal ning teisi tänaseks tuntud muusikuid. Mul on väga hea meel, et oleme saanud panustada Eesti muusika arengusse ja ootan juba suure põnevusega selle sügise projekte, et seda üllatusena jõuludeks ADMi sõpradele ja partneritele kinkida.“

2018. aastal konkursi võitnud OOPUSe sõnul on alustava bändina väga suur väljakutse see, kust oma loomingu levitamisega üldse alustada: „ADMi Bändikonkurss on heas mõttes kiirendi, mis sundis end ka mugavustsoonist välja minema ja lühikese ajaga juba tehtud töö ära vormistama. Seda muidugi oma ala proffide abi ja suunamisega.“

ADMi Bändikonkursil osalejate demomaterjale ootame kuni 20. septembrini. Hiljemalt oktoobri alguseks valitakse kõigi osalejate seast välja üks, kelle looming aidatakse prooviruumist fännideni viia. Ja siis lähebki muusika väljaandmine lahti!

Erki Pärnoja, kes võitis konkursi 2016. aastal, ütleb, et koostöö ADMiga andis talle eneseusku ja edasi toimetamiseks hoogu juurde: „Kuigi olin muusikuna tegutsenud juba pikki aastaid, olin siiski oma enda muusika avaldamise ja esitamisega alles teekonna alguses. Ma olin tohutult rõõmus ja tänulik, et ADM selles muusikas midagi leidis ja et see nö sõelale jäi. See album oli ja on mulle endiselt väga tähtis!“

Et alustavale artistile, bändile või mõnele äsja ilmavalgust näinud projektile veelgi rohkem tuult tiibadesse puhuda, jagame loomingut poole tuhande Eesti kõige olulisema IT, digi ja turundusmaailma võtmeisikuga digikanalites Spotify ja Apple Music, kuid ka vinüülplaadina, mille tootmise aitame korraldada.

OOPUSe kolm soovitust ADMi bändikonkursil osalejatele:

„Esiteks, tutvute suurepärate inimestega ADMist (network on siin võtmesõna!), teiseks jõuab teie muusika inimesteni, kellest te ei tea enne midagi, kuniks nad teiega ühendust võtavad (meiega juhtus nii ja see oli väga ootamatu ning äge üllatus!). Ning kolmandaks – kui oled unistanud kaua, siis nüüd on aeg asuda tööle ja oled saanud omale kampa parima ettevõtte, kes aitab just sinule oma meeskonnaga kaasa – päriselt!

ADM Bändikonkurss 2020 tulemused tehakse teatavaks hiljemalt oktoobri keskel.

Eelnevatel aastatel on ADMi bändikonkursi võitnud Sander Mölder, Erki Pärnoja, Kristjan Randalu ja Vaiko Eplik, Ajavares, Oopus ja mitmed teised.

Kõik postitused