Kõik postitused

ADM arendas riikliku vaktsineerimise kaardirakenduse 48 tunniga

Foto: Untitled design (1)
Foto: Untitled design (1)

ADMi loodud riikliku vaktsineerimisveebi kaardirakendus koondab kogu Eesti vaktsineerimisinfo ühele kaardile ning võimaldab kõige operatiivsemalt vaba aega broneerida. Hädavajalik kaardirakendus valmis rekordilise kahe ööpäevaga.

3. mail avas Terviseamet riiklikul vaktsineerimise veebilehel vaktsineeri.ee uue kaardirakenduse, kuhu on koondatud kõikide vaktsineerimist läbi viivate tervishoiuteenuse osutajate info. Tänu uuele kaardirakendusele saavad Eesti inimesed operatiivselt leida lähima vaktsineerimisvõimaluse, näha vabu kuupäevi, milliseid vaktsiine pakutakse ja registreerida end mugavalt kaitsesüstimisele. Kogu Eesti kiire vaktsineerimistempo nimel aitas ADM riiki pro bono.

„Kui alles eelmise nädala teisipäeval analüüsisime tehnilisi võimalusi ja vajadusi, siis arendustöödega alustasime juba järgmisel päeval ning reedeks oli uus lahendus valmis ja asusime seda testima. Vähem kui nädal pärast eeltöödega alustamist on uus lahendus põhjalikult testitud, kasutamiseks valmis ning julgustan kõiki seda kindlasti kasutama ja endale vaktsineerimisaega broneerima,“ ütles ADM grupi juht Riho Pihelpuu.

“Varsti avaneb vaktsineerimise võimalus laiemale elanikkonnale. Soovisime selleks inimestele luua täiendava tööriista, vaktsineerimise kaardirakenduse, kust igaüks saab vaadata endale lähimaid tervishoiuasutusi. Kriisist välja tulek vajab kõigi ühist pingutust, mistõttu mul on hea meel, et erasektor on meile olnud siin heaks partneriks ja aidanud meil neid lahendusi luua,” ütles Sotsiaalministeeriumi kommunikatsioonijuht Oskar Lepik.

ADMi vaktsineerimise veebilehega tegelenud meeskonna tuumikusse kuulusid Neyl Kaskmaa, Martin Jõõts, Paul Post ja Anti Ainsar, kes panustasid nii oma ameti- kui vabatahtlikutöö aega ja tagasid selle, et vaktsineerimise kaardirakenduse kõigest kolme päevaga valmis saaks. Arvestades pandeemiast tingitud olukorda, oli oluline tegutseda võimalikult operatiivselt. ADMi tiim otsustas kasutada juba olemasolevat WordPressi raamistikku, kuhu arendati erilahendusmoodul, mis kasutab Google Mapsi ja on otse ühendatud Eesti Haigekassa infosüsteemidega. Kaardil kuvatakse info automaatselt ja see uueneb regulaarselt ja vastavalt sellele, kuidas vaktsineerimisvõimalused muutuvad.

“Mida rohkem vaktsineeritakse, seda olulisem on, et see kulgeks sujuvalt ja operatiivselt. Üks eeldus selleks on tehniline võimekus aegu broneerida. Nägime, et saame Eesti riiki aidata ja tegutsesime ülikiirelt – jõudsime erinevate osapooltega kokkulepetele, analüüsisime tehnilisi võimalusi ja arendasime lahendust väga agiilselt. Kuna aega oli tõesti vähe, võttis meie meeskond lisa ka öötundidest ning juba võetud kliendi kohustused tuli tiimide sees ümber mängida, kui ka osade klientide osad ajapikenduses kokku leppida. Kiire vaktsineerimine on äärmiselt oluline meie kõigi jaoks ja seepärast aitasime riiki pro bono. Tänu sellele vähenes bürokraatia ja saime töödega kiiresti pihta hakata,“ ütles Pihelpuu.

Tema sõnul oli projekti õnnestumiseks oluline ka Sotsiaalministeeriumi ja Haigekassa tugev panus kogu arendusprotsessi käigus hoolimata puhkepäevadest ja tavapärastest tööaegadest.

Vaktsineerimisaja broneerimiseks tuleb minna vaktsineeri.ee veebilehele ning seal olevast kaardirakendusest endale lähim vaktsineerimispunkt valida. Seejärel tuleb valitud meditsiiniasutuses aeg broneerida.

Kõik postitused