Kõik postitused

Kuula: ADM Bändikonkursi võitja elisabeth tiffany avaldas esimesed lood Spotify’s

Elisabeth Tiffany Lepik
Foto: Elisabeth Tiffany Lepik
Elisabeth Tiffany Lepik
Foto: Elisabeth Tiffany Lepik

Sel aastal juba 13. korda toimunud traditsioonilise ADM Bändikonkursi võitis noor muusik Elisabeth Tiffany Lepik palaga “Tell me about it, stud”. Alates tänasest on Elisabeth Tiffany muusika kõigile kättesaadav Spotify’s ja Apple Musicus.

Kokku saatsid ADM Bändikonkursile väga erineva suuruse, stiili ja taustaga kollektiivid 43 demopala, mille hulgast valis žürii välja kolm parimat ja neist omakorda võitja. Konkursi võitis 20-aastane Rakverest pärit Elisabeth Tiffany Lepik, kes õpib praegu Viljandi Kultuuriakadeemias muusikaprodutsendiks. See ei ole elisabeth tiffany jaoks kaugeltki ainus tunnustus – möödunud nädalavahetusel jõudis tema laul “What to make of this”, mida ta esitab koos ansambliga Minimal Wind, ka Eesti Laulu poolfinaali.

Tänasest on elisabeth tiffany verivärske looming kõigile kättesaadav ka Spotify’s ja Apple Musicus.

Konkursi võitnud elisabeth tiffany ütles, et kirg muusika ja laulmise vastu on saatnud teda terve elu: „Otsustasin saata ADMi Bändikonkursile oma kõige küpsema demo “Tell me about it, stud”. See on ukulele keeltel kõlav 80ndatelik indielugu. Loo sõnad on inspireeritud Grease’i muusikalist. Toon selle looga välja situatsiooni filmist, mis kipub juhtuma ka päriselus: olles kellegagi koos, võetakse alateadlikult üle silmarõõmu kombed ja olekud, olgu need siis head või halvad. Ja minu arvates on see ilus.“

Kuigi žürii otsustas jätkuva pandeemia tingimustes kokku mitte tulla ja demosid kuulati kodus, jagati arvamusi ja hinnanguid ning langetati otsuseid virtuaalselt. Žüriisse kuulusid konkursi algataja ja ADM grupi juht Riho Pihelpuu, ADM Interactive’i strateegiajuht Hendrek Kraavi ja tegevmuusikust büroojuht Merlin Purge. Kuigi žürii muusikamaitsed ja -eelistused erinesid mõnikord täielikult, olid kõik võitjas 100% ühel nõul.

„Väga tore oli, et taas saadeti konkursile seinast seina muusikat nii tuntud tegijatelt kui ka noortelt artistidelt. Ja see just teebki konkursi nii põnevaks, et kõigil on võrdsed võimalused. Demosid kuulates saime aru, et üha rohkem läheb suund muidugi elektroonilise muusika poole, kuid oli ka väga oskuslikku akustilise kitarri muusikat, folki, räppi ja metalit. Valisime Elisabethi võitjaks tema puhta vokaali ja teistest eristuva ukulele keeltel kõlava helikeele pärast, mida ta on väga põnevalt oma muusikasse põiminud.  Aga ka seetõttu, et tema muusikale õla alla panek kulub kindlasti marjaks ära ning aitab tal kiirendatud korras praktikas läbi teha asjad, mida koolis võibolla alles õppida tuleb – oma muusika produtseerimine ja plaadi väljaandmine,“ ütles ADM Bändikonkursi algataja ja eestvedaja Riho Pihelpuu.

Järgmine ADM Bändikonkurss toimub juba vähem kui aasta pärast.

ADMi Bändikonkurss sai alguse 2009. aastal ADMi juhi Riho Pihelpuu muusikaarmastusest ning tema soovist toetada Eesti muusikat ja panustada selle arengusse. Varasematel aastatel on ADMi Bändikonkursi võitnud Kristjan Randalu ja Vaiko Eplik, Sander Mölder, Kelly Vask, Maris Pihlap, OOPUS ja paljud teised praeguseks tuntud artistid.

Artiklis kasutatud fotod: Mariia Mysina
Kõik postitused