Kõik postitused

Algas iga-aastane ADMi Bändikonkurss

Foto: blog-cover-est-min
Foto: blog-cover-est-min

ADMi Bändikonkurss otsib Eesti muusika uusi tähti: saada meile oma looming ja võida vinüülplaadi väljaandmine!

Täna, 4.septembril, algas traditsiooniline ADMi Bändikonkurss, kuhu on osalema oodatud kõik Eesti artistid, kes teevad uut, huvitavat ja omanäolist Eesti muusikat. Bändikonkursi fookus on uue Eesti muusika toetamisel, võimaldades võitjal oma muusikat esitada nii ülemaailmsetes digitaalsetes striimingkeskkondades kui ka välja anda vinüülplaadil. Konkursil osalemiseks saada oma demopala hiljemalt 30. septembriks!

Juba 15. korda toimuva ADMi Bändikonkursi eesmärk on toetada alustavaid artiste ja võimaldada ühel neist oma loomingut laiemalt tutvustada ning avaldada värske muusika nii globaalsetel digiplatvormidel Apple Music ja Spotify kui ka vinüülil. Konkursile on oodatud kõik Eesti muusikud, kes soovivad leida uusi võimalusi oma positiivse muusika laiema kuulajaskonnani viimiseks.

ADMi juhi ja Bändikonkursi algataja Riho Pihelpuu sõnul on just see võistlus suurepärane võimalus edendada Eesti muusikat ja toetada alustavaid artiste: “Eestis tehakse palju väga põnevat ja head muusikat, kuid mõnikord ei pruugi see laiema kuulajaskonnani jõuda. Meie eesmärk on aidata kaasa Eesti muusika arengule ja just selleks sai ADMi Bändikonkurss ka 15 aastat tagasi algatatud. Tänaseks on meie konkursil osalenud sadu erineva kaliibri ja stiiliga artiste, kelle hulgast on aastate jooksul võrsunud sellised staarid nagu näiteks Sander Mölder, Erki Pärnoja, OOPUS ja Maris Pihlap. Kui ka sinu looming ihkab laiemat tuntust, siis saada kindlasti meile oma demopalad!”

Eelmise aasta ADMi Bändikonkursi võitjaks krooniti ansambel Onkel Jonkel, kelle jaoks see oli suurepärane hüppelaud edasiseks arenguks: „ADM andis Onkel Jonkelile olulise tõuke edasi tegutsemiseks ning õigustas koolist võetud akadeemilist puhkust. Vinüülplaat on iga artisti unistus ning tänu ADMile on 7 tolli sellest unistusest täitunud.“

ADMi Bändikonkursi võit ei jäänud Onklitele sugugi viimaseks ja nii pärjati nad tänavu ka aasta tudengibändi tiitliga Tartu Tudengibändi võistlusel: „Niisugune edulaine pakkus meile rohkelt esinemisvõimalusi nii eriüritustel, näiteks Zetode soojendajana Otepää Pargipeol või ülesastumist üleriigilisel õpilasmalevate kokkutulekul, lisaks festivalidel Treskis ja Kõigustel. Aasta jooksul on meid kajastatud nii uudisportaalides, Terevisioonis kui ka raadioplatvormidel. Sellest ADMi kogemusest hakkas justkui veerema lumepall, mis aina kasvab, sidudes endaga väga põnevaid ning väljakutsuvaid projekte. Täna oleme väga motiveeritud, et tuua kuulajateni peatselt uut muusikat. ADM saab meie poolt kiidusõnad ja soovitame alustavatel muusikutel kindlasti konkursist osa võtta – entusiastidele on edu garanteeritud!“

ADMi Bändikonkursile on oodatud kõik alustavad Eesti muusikud, kes soovivad oma loomingut laiemalt tutvustada ning seda ka füüsilisel kandjal välja anda. Konkursil osalemiseks saada meile enda või oma bändi tutvustus koos vähemalt nelja palaga, et žürii saaks tervikliku ülevaate helikeelest ja muusiku potentsiaalist.

Võitja kuulutatakse välja juba oktoobris. Sellele järgneb plaadi tootmine ning võitjale antakse võimalus oma muusikat tutvustada nii digitaalsetes striimingkeskkondades kui ka vinüülplaadil. Lisaks sellele on võitjal võimalus osaleda sotsiaalmeediakoolitusel, kus Eesti parimad spetsialistid annavad praktilist nõu, kuidas oma loomingut digikanalites kõige paremini tutvustada.

ADMi Bändikonkursi osalemistingimused, tähtajad ning kontaktandmed leiad siit.

Siit saad tead, mida senised võitjad ADMi Bändikonkursist arvavad ja kuidas on meie konkursil osalemine nende muusikukarjääri edendada aidanud.

Kõik postitused