Tagasi avalehele

OOPUS:

Mõtle suurelt ja julge küsida küsimusi!

2017. aastal tegevust alustanud Eesti audiovisuaalne folktroonika ansambel OOPUS võitis ADMi Bändikonkursi 2018. aastal debüütalbumiga Nõidus. Reivikultuuri ja pärimusmuusikat ühendav OOPUS nomineeriti Eesti folkmuusikaauhindade jagamisel Etnokulbid 2019 aasta debüütalbumi kategoorias ja bändi liige Mari Meentalo aasta muusiku kategoorias. Eesti Muusikaauhinnad 2020 oli OOPUS "Nõidus" nomineeritud Aasta Etno/Folk/Rahvalik Album kategoorias.

Mida andis teie bändile ADMi Bändikonkursil osalemine?

Lühidalt öeldes tuult tiibadesse! Me toona olime bändi noort ajalugu arvestades täiesti alguses ja unistasime oma albumist ning kodulehest ja et meie muusika jõuaks perekonnaringist kaugemale. Alustava bändina on väga suur väljakutse see, kust oma loomingu levitamisega üldse alustada. ADMi konkurss on heas mõttes kiirendi, mis sundis end ka mugavustsoonist välja minema ja lühikese ajaga juba tehtud töö ära vormistama. Seda muidugi oma ala proffide abi ja suunamisega.

Kas ADMi toetatud plaat oli teie esimene helikandja? Mitu plaati olete pärast seda avaldanud?

OOPUS bändina oli ADMi toetatud plaat meie esimeseks. Pärast seda oleme avaldanud singli ning töötame hetkel uue albumi materjali kallal, mis näeb ilmavalgust 2021. aastal. Võib ütleda, et tegemist oli juhusega, kuigi juhuseid pole olemas. Saime ADMi konkursist teada selle viimasel päeval, kuid õnneks oli albumi materjal juba salvestatud ning taotluspäeva õhtuks saime kätte ka esimesed mixid paarist loost, mis läbikuulamata kohe ADMile edasi saatsime. Järgnev on juba ajalugu.

Kuidas jäite rahule meie koostööga? Mis eriti meeldis?

Koostööga jäime väga rahule. Alati mõeldi aktiivselt kaasa ja aidati organiseerida seda, millest endal jõud või oskused üle ei käinud. Meie toonane kontaktisik Katariina Muru oli super asjalik ja mega hea tiimimängija, kellega aeg-ajalt suhtleme siiamaani. Muidugi ei saa mainimata jätta graafilist disainerit Riina Libet, kes meie albumi kujundusele ning logole eriti tuusa lihvi andis. Ja väga vahva oli käia ADMi kontoris koosolekutel ning saada inspiratsiooni mõnusast töökeskkonnast. Nüüd on meil ka oma stuudioruum, kus iga päev heas mõttes hulle tegusid teha. Täna me soovitame kaasata kindlasti protsessi mentori, kes muusikabisnessis sees. Meie suurimaks raskuseks toona oli see, kuidas oma kodulehte, kuvandit ja albumi väljaandmist üleüldse vormistada. Päris töö algas aga alles pärast albumi väljaandmist.

Milline on teie kui 2018. aasta võitja meelest edu valem, mida teistele noortele muusikutele soovitate?

Kõik ebaõnnestumised ning tagasilöögid on suurimad õpetajad teekonna jooksul. Mida varem mõistad, et tagasilöögid on su suurimad sõbrad, seda lõbusamaks kõik läheb. Mõtle suurelt ja julge küsida küsimusi ning kui ei saa esimeselt inimeselt oma küsimusele vastust, siis küsi järgmiselt. Kaasamõtlejaid ja aitajaid on palju, kui sa näpud püsti ja avatud meeltega oma asja teed.

Lõpetuseks öelge palun kolm põhjust, miks soovitate kõigil noortel muusikutel ADMi bändikonkursil kindlasti osaleda.
Tagasi avalehele