Tagasi avalehele

Erki Pärnoja:

Koostöö ADMiga andis mulle eneseusku ja edasi toimetamiseks hoogu juurde

Erki Pärnoja võitis ADMi Bändikonkursi 2016. aastal plaadiga Efterglow . Plaadi nimiloo muusikavideo pälvis 2017. aastal Eesti Muusikaauhindadel parima muusikavideo auhinna. Tema ainulaadne põhjamaine hõng, impressionistlikud kitarririffid, filmilaadsed helimaastikud ja kogu bändi võimas esinemine tõid talle 2017. aasta Tallinn Music Weekil esineja auhinna ning 2018. aastal veel kaks auhinda Eesti Muusikaauhindadelt – Aasta Meesartist ja Aasta Alternatiiv/Indiealbum.

Mida andis sulle ADMi Bändikonkursil osalemine?

ADMiga koostöö andis mulle eneseusku ja edasi toimetamiseks hoogu juurde. Kuigi olin muusikuna tegutsenud juba pikki aastaid, olin siiski oma enda muusika avaldamise ja esitamisega alles teekonna alguses. Ma olin tohutult rõõmus ja tänulik, et ADMi inimesed selles muusikas midagi leidsid ja et see nö sõelale jäi. See album oli ja on mulle endiselt väga tähtis!

Kas ADMi toetatud plaat oli sinu esimene helikandja? Mitu plaati oled pärast seda avaldanud?

ADMi toetusel valminud plaat oli küll minu jaoks juba teine, kuid samas siiski esimene täispikk album. Selle nimi on „Efterglow“ ja see oli oma eelkäija „Himmelbjerget“ EP täispikk järg. Pärast selle ilmumist tuli justkui hoog sisse ja nii olengi jõudnud praeguseks kohta, kus töötan juba oma viienda albumi kallal.

Kuidas jäid rahule meie koostööga? Mis sulle eriti meeldis?

Ma jäin koostööga väga rahule!. ADM-i tiim, kellega kokku puutusin, koosnes väga toredatest inimestest, kellega oli meeldiv koos töötada. Nad mõtlesid kaasa, olid osavõtlikud ja toetavad ning aitasid mu muusikat inimesteni toimetada. Lisaks muusika väljaandmise võimalusele sain ka head nõu ning vihjeid oma esimese kodulehe kujundamiseks.

Milline on sinu kui 2016. aasta võitja meelest edu valem, mida teistele noortele muusikutele soovitad?

Ma arvan, et parim valem üldse on leida oma saund, oma helikeel. Mingit muud nippi ei saagi olla. Aga tuleb arvestada, et selle otsimine võib osutuda aeganõudvaks ja pikaks protsessiks. Aga otsimine tasub end alati ära. Ainult siis, kui usud millessegi jäägitult, saab tekkida võimalus, et keegi hakkab helisema samal lainepikkusel ja tunneb su muusikas ära midagi, mida ta ise otsib.

Lõpetuseks ütle palun kolm põhjust, miks soovitad kõigil noortel muusikutel ADMi bändikonkursil kindlasti osaleda.

ADM pakub läbi oma konkursi võimalust avalikustada oma muusika laiemale üldsusele. Ja kuna see ju ongi meie kõigi üks suurimaid eesmärke ja unistusi, siis rohkem põhjuseid ei olegi vaja mõelda :)

Tagasi avalehele