ADM Cloudtech võitis juba kolmandat aastat järjest Suurbritannia valitsuse pilveteenuste raamhanke kõigis kategooriates ning lisati riiklikku andmebaasi, mis võimaldab neil edaspidi automaatselt ja lihtsustatult osaleda Inglismaa riiklike pilveteenuste hangetel.

ADM Cloudtech esitas pakkumise riikliku raamhanke kõikides kategooriates – pilveteenuste majutamine, tarkvara ja tugiteenused – ning tunnistati neis kõigis ka võitjaks.

„Kuigi kogu maailmas valitseb praegu enam kui keeruline olukord, näitavad pilveteenused suurt kasvutrendi kõikides sektorites ja riikides. Osalesime Suurbritannia valitsuse pilveteenuste raamhankes kolmandat aastat järjest ning võitsime teist korda kõikides kategooriates. Meie meeskonna jaoks on raamhanke võit oluline teetähis, sest see toetab ADM Cloudtechi laienemist väljapoole Eestit veelgi,“ ütles ADM Cloudtechi juht Klemens Arro.

Suurbritannia valitsuse 2013. aastal algatatud poliitika Government Cloud First kohustab sealseid valitsusasutusi IT-teenuste hankimisel kõigepealt alati kaaluma avalikke pilveteenuseid ja alles seejärel teisi võimalusi. Hankeprotsessi lihtsustamiseks korraldatakse raamhankeid, kus saavad osaleda kõik selleks kvalifitseeruvad teenuseosutajad. Viimase pilveteenuste raamhanke, mille tulemused avalikustati 22. septembril, võitis Eesti ettevõte ADM Cloudtech.

„Kuna kaasame mahukatesse rahvusvahelistesse projektidesse ka erinevaid partnereid, siis on raamhanke võit laiema mõjuga tuues Eestisse nii tööd ja raha kui ka uusi teadmisi ja väärtuslikke kogemusi,“ ütles Arro.

2012. aastal algatatud pilveteenuste programmi UK Government G-Cloud eesmärk on lihtsustada Suurbritannia valitsusasutuste pilvandmetöötlusega seotut IT-hangete korraldamist. Selle raames korraldatakse raamhankeid, milles edukaks osutunud pakkujad koondatakse Digital Marketplace andmebaasi, mis on peamine keskkond, kust Suurbritannia avaliku sektori organisatsioonid pilvetehnoloogia teenuseid hangivad.

ADM Cloudtech, mis kuulub 1997. aastal asutatud ADM gruppi, on spetsialiseerunud Amazoni, Google’i ja Microsofti pilvetehnoloogiatele. Meie kliendid on tuntud Eesti ja rahvusvahelised organisatsioonid Hewlett-Packard, Bosch and Siemens home appliances group (B/S/H), Amnesty International UK, G4S, Coop, Swedbank, Amserv Group, SK ID Solutions ja mitmed riigiasutused. Rohkem infot: admcloudtech.com

 

Avaldatud: https://www.ituudised.ee/uudised/2020/09/23/eesti-it-ettevote-voitis-kolmandat-korda-jarjest-briti-valitsuse-pilveteenuste-raamhanke

ADM Interactive

E-post: info@adm.ee
Reg nr: 10474271
VAT nr: EE100046715

Tallinn

Kultuurikatel, Kursi 3, Tallinn, 10415
Tel: +372 617 7600

London

124 City Road, London, EC1V 2NX, United Kingdom
Tel: +44 7451 213604

Berlin

Schulstr. 13, 13507 Berlin
Tel: +49 15221906415